Wycieczki rowerowe 2023

Zapraszam na jednodniowe turystyczne wycieczki rowerowe dla każdego. Na ten rok przygotowałem 6 wycieczek. Szczegóły będą pojawiać się sukcesywnie. Wszystkie trasy są przeze mnie sprawdzone i objechane, czasami wiele razy. Są to moje ulubione kierunki i z czystym sumieniem je polecam. Wycieczki są propozycją na przyjemne spędzenie dnia na rowerze.

weekend majowy
Stara Błotnica i zabytkowy
Kościół w Kaszowie

Sezon zaczniemy wycieczką z Radomia. Jedna z ciekawszych tras z naszego miasta. Po drodze Las Kapturski, Las Janiszewski, piękne łąki nad Radomką i ciekawe drogi wśród pól i łąk. Gwoździem programu będzie najstarszy kościół, ponad 360 letni, w okolicach Radomia.

czerwiec
Rezerwat Krępiec i
Czarnolas

Odwiedzimy najładniejszy rezerwat w Puszczy Kozienickiej, zalew w Garbatce. Przepiękne trasy wśród pól i lasów. Mazowieckie krajobrazy. Zatrzymamy się w dworku w Czarnolesie. Pod koniec trasy wstąpimy jeszcze do tawerny, gdzie odpoczniemy.

lipiec
Przez sady owocowe i lasy
Doliną Pilicy

To jedna z moich ulubionych tras. Start z Warki skąd północną stroną doliny Pilicy, przez sady owocowe, skierujemy się w kierunku miejscowości Biejków. Tu zatrzymamy się na odpoczynek na dzikiej plaży. Powrót drugą stroną Pilicy leśnymi i szutrowymi drogami.

sierpień
Opactwo cystersów i
Zalew Sulejowski

Bardzo ciekawa i widokowa trasa dookoła zalewu. Po drodze piękne lasy, plaże. Przejedziemy przez rozlewiska rzeki Luciąży. Najważniejszym punktem programu będzie zabytkowe opactwo cystersów w Sulejowie. Po kilka miejsc do odpoczynku: bary, plaże.

wrzesień
Lasy, rzeka Kamienna i
Wąchock

Najprawdopodobniej start ze Skarżyska lub Suchedniowa (można dojechać PKP). Po drodze zobaczymy 2 lub 3 zalewy, urocze miejsca na rzece Kamiennnej. Piękna, urozmaicona trasa głównie przez lasy. Zajrzymy do Wąchocka gdzie znajduje się ładne opactwo cystersów.

październik
Spała, lasy spalskie i
Zabytki Inowłodza

Można tu wyznaczyć wiele pięknych wycieczek. Tym razem proponuję śliczną trasę przez lasy spalskie. Zobaczymy po drodze bunkier kolejowy w Konewce, zatrzymamy się na ładnej plaży nad Pilicą i zobaczymy średniowieczny zamek i kościół w Inowłodzu.

Facebook
YouTube
Instagram