Jedlińsk – Białobrzegi – wycieczka rowerowa bez planu

Jeśli podoba ci się to co robię to będę wdzięczny jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Dzięki 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jesienią sprawdzam pogodę częściej niż latem. Żeby pojeździć trzeba się do niej dopasować. Dni są coraz krótsze a ładne dni pojawiają się rzadziej i jeśli już są to trzeba rzucić wszystko i jechać. Tak było również w ostatnią niedzielę. Nie miałem żadnego planu zatem wybrałem sprawdzone miejsce na szybką wycieczkę. Wybór padł na trasę Jedlińsk – Białobrzegi. Nie miałem zbyt dużo czasu więc rower do samochodu i po 10 minutach jestem w Jedlińsku. Tereny pomiędzy Jedlińskiem a Pilicą są jednymi z moich ulubionych na tego typu wycieczki. Dużo fajnych dróg asfaltowych o bardzo małym ruchu samochodowym, ciekawa, sielska okolica. A w ciepłe letnie dni można dojechać nad Pilicę i nawet poplażować.

Trasa liczyła ok. 65 km i wiodła z Jedlińska do Białobrzeg. Tam chwilę odpocząłem. Dalej udałem się wzdłuż Pilicy do Biejkowa gdzie są fajne miejscówki nad Pilicą. Do Jedlińska wróciłem inną drogą. Okolice przepiękne. Senne wioski. Na łąkach pasące się krowy i konie, piękne słoneczko i kolory jesieni.
Przy sprzyjającej pogodzie oraz odpowiedniej mocy w nóżkach można oczywiście pokonać tę trasę z Radomia. Wyjdzie wtedy fajne 100 km. Polecam

Facebook
YouTube
Instagram