Pętla rowerowa z Lipska do Bałtowa i Solca nad Wisłą

Jeśli chcesz gotowy GPX na Twoje urządzenie nawigujące to postaw mi wirtualną kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

I napisz do mnie na:
wyprawy@roweremtuitam.pl
a ja wyślę ci gotowy plik.

Dawno nie wrzuciłem tutaj żadnej ciekawej trasy. Ale nie myślcie że nie kręciłem. 🚴🚴🚴 Praca, obowiązki, rodzina … Jednak mam dla Was ciekawą, trochę spóźnioną relację z początku września. Ale po kolei. We wrześniu byłem na rodzinnym urlopie przed którym nie zdążyłem tej relacji zamieścić. A po powrocie dopadły mnie obowiązki, praca, remonty i takie tam … Ale do rzeczy. Na początku września wybrałem się na wycieczkę w okolice mało mi znane, choć niedalekie od Radomia. 🚴🚴🚴 Wytyczyłem trasę w formie pętli z Lipska do Sienna, Bałtowa oraz Solca n/Wisłą. Wyszło ok. 80 km. Dlaczego tam??? Dosyć blisko, a teren już lekko urozmaicony. Ale nie bójcie się. Gór tam nie ma. Podjazdy najczęściej załatwicie z rozpędu. Nie ma na tej trasie ani spektakularnych zabytków, ani cudów przyrody, ale okolica jest bardzo malownicza jako całość. Nie przypadkiem okolice Bałtowa nazywane są „Szwajcarią Bałtowską”. Co na trasie?

Bałtów

Bałtów pewnie znacie i bywaliście nie raz. Kojarzy się wszystkim z centrum rozrywkowym dla dzieci i stokiem narciarskim. Ale czy warto zajrzeć tam rowerem? Warto. Dojazd od Trzemchy Górnej jest piękny a wyjazd terenową droga wzdłuż rzeki Kamiennej jeszcze ładniejszy. Polecam spróbować kraftowych piw od Browar Bałtów . Ale oczywiście w ilościach degustacyjnych. Są pyszne. Po drodze miniemy kilka stawów, starorzeczy Wisły. Pojawią się jakieś wąwozy, szuterki, wąskie asfalty, podjazdy, zjazdy. No nudno nie jest. No i ładne widoki.

 

Solec nad Wisłą

W Solcu warto się na trochę zatrzymać. Był tu kiedyś zamek. Ale pozostały po nim tylko niewielkie pozostałości. Warto zatrzymać się w rynku. Zobaczcie zabytkowy dom podcieniowy i studnię. Idealne miejsce na odpoczynek w trasie. Są tu sklepy i gastronomia. Polecam szczególnie pierogi i kartacze w Soleckie Klimaty oraz kawę i lody w La Palma.

 

W Siennie zobaczycie ładny zabytkowy kościół. A w drodze powrotnej już przed samym Lipskiem polecam zajrzeć nad źródełko. Bardzo ładne miejsce. Ogólnie trasa mi się bardzo podobała i chętnie jeszcze tu zajrzę. Polecam👌👌👌

 

Facebook
YouTube
Instagram