Światowy Dzień Jabłka w Warce

Jeśli podoba ci się to co robię to będę wdzięczny jeśli postawisz mi wirtualną kawę. Dzięki 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
W niedzielę 26 września pod tą szumną nazwą odbywał się festyn na rynku w Warce. Wystawiały się koła gospodyń wiejskich z całego regionu. Można było skosztować wielu regionalnych potraw i ciast. Oczywiście z wykorzystaniem jabłek.
To był dobry powód, aby zrealizować ciekawą wycieczkę. Zaplanowałem ok. 70 km pętelkę z Białobrzegów do Warki i z powrotem wzdłuż rzeki Pilicy. Cały region słynie z sadów owocowych a głównie jabłkowych, dodatkowo dolina rzeki Pilicy, zatem nie było problemu z wytyczeniem ciekawej i zróżnicowanej trasy. Pogoda też dopisała. Parę godzin w siodle w pięknym otoczeniu przyrody – bezcenne. W powietrzu czuć już nadchodzącą jesień ale na razie trzeba się cieszyć z każdego ładnego dnia i kręcić ile się da.

 

Warka jest ładnym miasteczkiem z bogatą 700-letnią historią. Zachęcam do odwiedzenia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego z ładnym pałacem oraz pięknie zagospodarowanym parkiem. Zatrzymaliśmy się tutaj na mały odpoczynek przy kawie oraz oczywiście szarlotce.
Po powrocie nie mogliśmy się oprzeć znanym lodom białobrzeskim. Podsumowując wycieczka bardzo udana i polecam ją wszystkim.

 

Facebook
YouTube
Instagram